*
Kulcskifejezések testi szinten: immunerősítés, megfázás,
étvágy, vércukorszintek kiegyensúlyozása, székelési problémák, alvási
nehézségek, vérszegénység, szemvédelem
Kulcskifejezések lelki szinten: félelem, szorongás a mindennapok kihívásaitól, kényszerek
Ahogy a felnőtteknek, úgy a gyermekeknek sem egyszerű felvenni a mai világ lüktető tempóját, főleg azok számára, akik eleve érzékenyebbek a külső impulzusokra.
Ezért is tartottuk fontosnak, hogy a Kisrigó teakeverék magába foglalja a gyermekeket érintő legfőbb problémakörök kérdéseit:
- a lelki nehézségekből adódó emésztőrendszeri diszkomfort támogatását (mint hasmenés, székrekedés kiegyenlítése),
- a folytonos kihívásokkal szembenéző gyermeki immunrendszer segítését,
- a terhelt, befeszült szellem megnyugtatását, a különböző félelmek, kényszerek enyhítését.
A Kisrigó komponenseit gondosan válogattuk össze, figyelve a gyógynövények érzelmi tartalmaira is,
hogy a "kisrigóink" bátran daloljanak, keresgéljenek az élet mezején!
A teakeverék alkotói
Bodzavirág (Sambuci flos): a védelmező. A "kisrigók" immunrendszerének szelíd, mégis rendkívül hatásos gyógynövénye. Nemcsak a megfázásos időszakokban segítség, hanem támogatja a vese régiót (életenergia-központ), mely a mindennapi félelmeink miatt igazán igénybe van véve.
Papsajtmályvalevél (Malvae folium): úgy vélem sokan megkóstolták gyermekkorukban a kis "pogácsáit". Ez a kis szerény külsejű, egyszerűen gyomnak tartott növény nagyon értékes nyálkatartalommal bír, amely nemcsak az emésztőrendszerre, hanem az egész légző- és nyirokrendszerre is pozitív hatást gyakorol. A papsajt nyálkája táplálja a bélrendszert, elősegíti a kiegyensúlyozott székletürítést.
Szamócalevél (Fragariae folium): az egyik legfinomabb ízű, gyermekbarát teafű, melynek alkalmazása a mai fitoterápiában elporladt. Harmonizálja a vércukor- és inzulinszintet, enyhe idegrendszert simogató hatásáról is ismeretes, továbbá magas flavonoid-tartalma miatt támogatja szervezetünk antioxidáns rendszerét, elősegíti a vas jobb felszívódását.
Apróbojtorján (Agrimoniae herba): a mélyen elbúvó félelmek enyhítője. Fizikális szinten a máj- és eperehabilitáló, előemésztést serkentő gyógynövény. Kiváló segítség az immunrendszer támogatásában, már a megfázás alatt is segíti a legyengült szervezet gyorsabb regenerációját.
Kakukkfű (Thymi herba): míg az apróbojtorján felold, a kakukkfű egy kis bátorságot kölcsönöz a szorongó lelkeknek. A kakukkfűben található timol antiszeptikus, gomba- és parazitaellenes hatású illóanyag, a mikrobiom, a bélflóra támogatója.
Fodormentalevél (Menthae crispa folium): a fodormenta az egyensúly, a biztonság, a megújulás növénye. Elősegíti a koncentrációt, az összpontosítást. A visszafogottabb illóanyag-tartalma miatt az eleve érzékenyebb idegrendszerűek számára jobb választás, mint a borsmenta. Antiszeptikus, gombaellenes hatású, elősegíti az emésztőnedvek kiegyensúlyozott termelődését.
Gyermekláncfűlevél (Taraxaci folium): a gyermekláncfű a gyermekek májának nem hivalkodó őre. Nem túlzó méregtelenítő, hanem a bölcs megelőzés gyógynövénye. A civilizációnkat érintő egészségügyi problémák tömkelege kapcsolódik a májműködésünkhöz. A következő generációknál egy rendkívülien fontos feladat a megfelelő májtámogatás.
Citromfűlevél (Melissae folium): egyedülálló fitotranquilláns a gyógynövények között, azaz enyhíti az idegrendszer izgalmát mellékhatások nélkül. Az elengedés növényének tartják. Bármilyen stressz-alapú tünetet csitít, legyen szó idegesség miatt jelentkező gyomorfájdalomról vagy fejfájásról. A mindennapokban az alvás elősegítőjeként terjedt el, de kiváló antivirális hatással is bír (pl. szemölcsök).
Körömvirágszirom (Calendulae flos): színanyag-tartalma a szemvédelmet szolgálja a Kisrigó teakeverékünkben, kiegyenlítve a mindennapos kékfényterheltség negatív hatásait. Támogatja a bélrendszert, erőteljes antiszeptikus hatású gyógynövényünk.
Kukoricabajusz (Maydis stigma): sajnos sokszor kimarad az elsődleges fontosságú ásványi anyagok fogyasztása a gyermekeknél, miközben az elektrolitok hiánya (kálium, nátrium, magnézium, kálcium) fokozattan érzékennyé teszi az idegrendszert a külső impulzusokkal szemben. A kukoricabajusz az elektrolitokat, ásványi anyagokat biztosító komponens. A régi népgyógyászati gyakorlat a gyermekek húgyhólyag erősítésére is javasolta.
Napi adag: 3 éves kor felett javasoljuk a teakeveréket. 1 bögre reggel vagy étkezések között fogyasztva. 3 hónap után érdemes tartani 2-3 hét szünetet. Felnőttek is fogyaszthatják. Javasolt napi adag akár fel is hígítható ("ízesített víz", minőségi gyümölcslével is felönthető).
Elkészítési javaslat: 1 teáskanálnyi teakeveréket 3 dl szobahőmérsékletű vízbe egy éjszakára beáztatunk, majd reggel langyosra felmelegítve, vagy hidegen azonnal fogyaszthatjuk. Ízesíthetjük friss citromlével, mézzel. Lehetőség szerint kerüljük a fémeszközök használatát.
Gyakori kérdések
Tényleg olyan fontos a fém eszközök kerülése?
Mondhatnánk egy elhanyagolható aspektus felgyorsult világunkban, hogy milyen eszközt használunk teánk elkészítésénél. Valójában ez a lépés az öntiszteletet is gerjeszti, nem csak a hatóanyagok védelmét szolgálja. Javasoljuk a műanyag kanál használatát, de a legjobb alternatíva - főleg ha hosszútávú teakedvelőkké válunk -, a fa adagalókanál vagy fa teaszűrő alkalmazása.
A teakeverékek komponensei honnan származnak?
Az összetevők java magyar forrásokból, magyar gyűjtőktől, magyar őstermelőktől, magyar cégektől származnak. Olyan minőséget prezentálunk, amelyet én is és családom is fogyasztana teljes szívből.
Fogyasztható-e várandósság vagy szoptatás alatt?
Várandósság alatt nem, de szoptatás alatt fogyasztható. Utóbbi esetén 3 hét után tartsunk 1 hét szünetet, majd újrakezdhető.
A Héjakút teák leírásai fizikai és lelki kulcskifejezésekkel kezdődnek, amelyek segítséget nyújtanak a teakeverék kiválasztásában.
Elakadás esetén hívjanak Minket bizalommal vagy látogassák meg fizikális üzletünket: