*
Kulcskifejezések testi szinten: ovuláció elősegítése, női nemi hormonok harmonizációja, egészséges ösztrogénszint, agyalapi mirigy és hormonok, prolaktinszint, androgének, pajzsmirigy, akné, bőr, vércukor-inzulinszint
Kulcskifejezések lelki szinten: enerváltság, kedvtelenség, tehetetlenség, a női életerő fokozása, szimbolikusan a női tavasz kezdete, amely átcsap a nyárba (ovuláció)
A női mivolt a felszabadító tisztulás után, elindul ismét a termékenység útján: a dinamikus follikuláris szakaszba téved.
Ebben a fázisban a női szervezet felkészül a lehetséges várandóságra, megnövekszik az energia és a vitalitás a testben. Hormonális értelmezésben a tüszőstimuláló hormon (FSH) és az ösztrogén szintje fokozatosan emelkedik, ami a luteinizáló hormon (LH) szintjének drámai emelkedésében és számos tüsző kialakulásában nyilvánul meg. Ezekből a tüszőkből pedig majd ovuláció során legalább egy petesejt felszabadul.
Minden NŐ, fogalmazhatnánk egyszerűen.
*
A follikuláris fázis izgalmas időszak egy nő számára hormonális játékai miatt. Fokozottabb az agyi és szexuális aktivitás, a motiváció, a rögtönzés, a rugalmasság a tetőfokára hág. Sajnos társadalmi berendezkedésünk, és teljesítmény-orientált világunk ritkán ad teret a follikuláris fázis megélésének, amelyet egyértelműen a túlzott és állandó terhelés idéz elő.
Ezért is fontos, hogy ismerjük a természet, a női minőség körforgását, mert így felvértezhetjük magunkat, és közben megértést is gyakorolhatunk magunkkal szemben.
A Női Termékenység teakeverék alkotóit a follikuláris fázis kiváltságainak megélésére formáltuk. A 11 komponensből álló teakeverék a női minőséget figyelembe véve, elősegíti a hormonrendszer felépülő folyamatait, támogatja az endokrin mirigyeket az ovuláció bekövetkeztéig.
A teakeverék alkotói
Málnalevél (Rubi idaei folium): a női gyógynövényként számon tartott málnalevél elősegíti a menstruáció utáni lelki felemelkedést. Tannin- és flavonoidtartalma miatt évszázadok óta használják a menstruációs szabálytalanságok kiegyenlítésére. A málnalevélben található tápanyagok specifikus kombinációja erősíti a méh- és medenceizmokat, támogatja a női reproduktív szervrendszert. Kiegyensúlyozza a vércukorszintet, támogatja a vese és húgyhólyag egészségét.
Csalánlevél (Urticae folium): a csalán a vesén keresztül fejti ki áldásos hatását, továbbá pozitív hatást gyakorol az alulműködő pajzsmirigyre. Támogatja a vér minőségét, a vérképzést, a menstruáció utáni roborálás szere. A csalán erősíti a tettrekészséget, a teremtés vágyát.
Gyermekláncfű (Taraxaci folium): a gyermekláncfű A-, B- és C-vitaminokat, valamint ásványi anyagokat, például vasat, káliumot és cinket tartalmaz. Igazi tápanyagtár a női ovuláció felé vezető úton. Az egyik legősibb máj és az epehólyag rehabilitáló gyógynövény, elősegíti a könnyed emésztést, harmonizálja a méregtelenítési folyamatokat. A népi gyógyászat gyökereit és leveleit is felhasználja a máj támogatására, a húgyutak egészségének megőrzésére, a bőr- és gyomorpanaszok enyhítésére. A gyermekláncfű harmóniát, könnyedséget szimbolizálja, közben a mértékletességet is hirdeti maga szerénységében: ahogyan a mindennapokat kellene megélnünk.
Ragadós galaj (Galii aparini herba): a szemérmes kinézetű galajokra egyre nagyobb figyelem hárul, hiszen mirigyrendszert támogató aspektusukra nem volt még ekkora szükség, mint mostanság. A ragadós galaj egyenesen ránk ragad, amikor a természetben barangolunk, jelezve, hogy nem érdemes nélküle útnak indulnunk. Kímélő segítség a pajzsmirigy, a máj, a vese számára, tonizálja bőrt.
Tejoltó galaj (Galii veri herba): a pajzsmirigy egészségének megőrzését szolgáló gyógynövény. Enyhén csillapítja az ideges elmét, vitalizáló hatású, kiegyenlíti a vérnyomást, tisztítja és nyugtatja a gyulladt bőrt.
Apróbojtorján (Agrimoniae herba): flavonoidokat, kvercetint, különböző savakat, mint alma-, kova-, és borostyánkősav rejt magában. A máj- és epetámogatás kíméletes formája. A női ciklus mindegyik szakaszában fontos lépés, hiszen a nemi hormonok stabilizációjának alapja a kiegyensúlyozott zsíranyagcsere. Az apróbojtorján a valódi érzéseknek ad teret, feloldja a 21. századi felszínességet.
Fodormenta (Menthae crispa folium): a fodormenta az egyensúly, biztonság, megújulás növénye. Fő ereje illóanyag gazdagságában rejlik, amely 40 %-ban karvonból, továbbá dihidrokarveolból és dihidrokuminalkoholból áll. Nem érdemes elbagatellizálni flavonoid- és keserűanyagtartalmát sem. Harmonizálja a tüszőstimuláló hormon (FSH) szintjét, biztosítva a petefészek tüszőinek megfelelő érését, továbbá a hozzájárul a luteinizáló hormon (LH) kiegyensúlyozott szintjéhez. Szabályozza az androgénszintetek a szervezetben, amelynek felborulása az arcszőrzet növekedést, hajhullást idézhet elő, továbbá a PCOS, hirsutizmus és akné egyik fő kiváltó oka.
Rózsaszirom (Rosae petal): a polifenolokban gazdag rózsa az érzékek felszabadítója, oldja a belső frusztrációt, szépíti a bőrt. A női minőség szolgálatára született.
Szurokfű (Origani vulgaris herba): támogatja az agyalapi mirigy kiegyensúlyozott munkáját. Elősegítheti a progeszteron hormon termelését azáltal, hogy az intracelluláris progeszteron receptorokhoz kötődik, és fokozza felszabadulásukat.
Bazsalikom (Basilici herba): sokan úgy vélik, hogy a bazsalikom illóanyagai (cineol, kámfor, eugenol, linolool, metilkarvikol) egyenesen a nő minőségért lettek megkomponálva. A bazsalikom kiegyensúlyozza a hektikus hangulatot, elősegíti szexuális félelmek oldását.
Napi adag: 2x1 bögre elosztva, lehetőleg reggel éhgyomorra és a késő délutáni órákban (17 óra). A Női termékenység teakeveréket a menstruációs vérzés végétől, a feltételezett ovulációig, azaz a ciklus első 2 hetében javasoljuk fogyasztani.
Elkészítési javaslat: 1 teáskanálnyi teakeveréket 3 dl vízzel leforrázunk, majd 10 perc áztatási idő után leszűrhetjük. Ízesíthetjük friss citromlével, mézzel. Lehetőség szerint kerüljük a fémeszközök használatát.
Megjegyzés: a hölgyek számára, a termékenység támogatásának céljából, az ovuláció időszakában javasoljuk fogyasztásra a Férfierő teakeveréket is (1-2 napig), amely a Nap jegyeit tartalmazza, a befogadást segíti elő. Továbbá a Női Termékenység teakeveréket a férfiak is fogyaszthatják partnerük ovulációja során, így megteremtve a hormonrendszer harmóniáját, összekapcsolódását.
Gyakori kérdések
Fogyaszthatom-e várandósság vagy szoptatás alatt?
A holdciklus teákat várandósság és szoptatás alatt nem javasoljuk, ellenben a Héjakút teakeverék kiváló választás lehet. Utóbbi alkalmazása esetén érdemes a napi adag teafű-mennyiséget vagy az áztatási időt csökkenteni, tehát mérsékeltebb intenzitású teafőzetet készítsünk. A szoptatást követve már nyugodtan alkalmazhatóak a Női teák.
Tényleg olyan fontos a fém eszközök kerülése?
Mondhatnánk egy elhanyagolható aspektus felgyorsult világunkban, hogy milyen eszközt használunk teánk elkészítésénél. Valójában ez a lépés az öntiszteletet is gerjeszti, nem csak a hatóanyagok védelmét szolgálja. Javasoljuk a műanyag kanál használatát, de a legjobb alternatíva - főleg ha hosszútávú teakedvelőkké válunk -, a fa adagalókanál vagy fa teaszűrő alkalmazása.
A teakeverékek komponensei honnan származnak?
Az összetevők java magyar forrásokból, magyar gyűjtőktől, magyar őstermelőktől, magyar cégektől származnak. Olyan minőséget prezentálunk, amelyet én is és családom is fogyasztana teljes szívből.
A Héjakút teák leírásai fizikai és lelki kulcskifejezésekkel kezdődnek, amelyek segítséget nyújtanak a teakeverék kiválasztásában.
Elakadás esetén hívjanak Minket bizalommal vagy látogassák meg fizikális üzletünket: